MLŽI NA SALMING NISAOPEN 2018

Ve dnech 25. – 27.5. 2018 se mladší žáci účastnili v rámci vrcholu florbalové sezóny celorepublikového turnaje Salming NisaOpen 2018 v Liberci. Hráli jsme systém 3+1. Hra „trutnovských draků“ výkonově odpovídala … matematicky řečeno sinusoidě, tj. výhra, prohra, výhra,…trenéři se tak potili nejen kvůli slunečnému počasí. Chyby? Laxní obsazování hráčů, sklopené hlavy k florbalkám a u některých absentující fyzička. Když k tomu připočítám tvrdou hru připuštěnou ze strany některých rozhodčí proti našim hráčům, tak lze hovořit o úpadku důmyslného florbalového pojetí hry většinou dovršených prohrou našeho týmu. Pak jak mávnutím kouzelného proutku v novém zápase, nabuzení hráči s kýženou touhou být u míčku první .. srdce trenére plesá…, navíc prokázání kombinačních schopností většinou završené většinou vítězstvím našich hráčů.

Již po 4 zápase ve skupině, tedy 2 výhrách a 2 prohrách začalo být jasné, že postup ze skupiny se vzdaluje, což se potvrdilo další prohrou. Hráči si i přesto s chutí zastříleli, a to: útočníci Martin Kisý vstřelil 12 gólů, Adam Šatný 9 gólů, Kuba Cink 1 gól. Chválím však i obránce, kteří nejen svými asistencemi přispěli k vítězství, ale i svými góly ze zadních pozic rozvlnily sítě soupeřových branek, a to: Adam Falta 8 x, Aleš Kábrt i Tomáš Akštejn oba po 6 x.

A závěrem…..?
Hráči byli rozmrzelí, že nepostoupili. Vedlejší činnosti je rozptýlili a užili si víkend bez rodičů a hlavně plné nejen sportovních, ale i jiných pohybových aktivit mimo florbalové haly.

Petr Akštejn

2018-06-24T12:57:45+00:00