STRŽI VE RTYNI 28. 10.

V neděli 28.10.2018 strži odehráli turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší. Po minulém turnaji, kdy nám postup znovu těsně utekl, chuť postoupit o koš výše rozhodně nechyběla.

Naše družstvo hrálo první zápas s domácím týmem ze Rtyně. Zápas pro naše fanoušky byl atraktivní, jelikož již po první půlce zápasu trutnovský celek vedl 5:1. Druhý poločas skončil 4:2. Finální výsledek zápasu byl 9:3 a to i díky akcím, které jsme na rozdíl od domácího turnaje v Hostinném, proměnili.

Druhý zápas jsme hráli s celkem z Litomyšle. Do tohoto utkáni jsme nevykročili správnou nohou a náš soupeř ve všech činnostech přečníval naši snahu dostat se do zápasu. Podle toho taky vypadal i výsledek 1:3 po poločase. Během pauzy mezi poločasy se našim svěřencům podařilo dostat se z herní krize a do druhé půle nastoupili již od začátku aktivně. Tu jsme vyhráli 4:0. Utkání skončilo 5:3 a to hlavně díky neskutečné bojovnosti!

Třetí zápas byl se soupeřem ze Svitav. Zápas byl od samého začátku v naší režii, i přes to nás soupeř potrápil. Soupeři se podařilo vstřelit branku hned v začátku utkání, poté gólem z přečíslení se pokusil zápas zdramatizovat. Naštěstí díky zodpovědné hře trutnovských stržů jsme zápas dovedli do vítězného konce 5:2.

Poslední zápas byl s týmem ze Skutče. Tento tým na turnaji neokusil porážku, stejně tak jako naše družstvo. Zapas byl ne(Skuteč)ně vyrovnaný. Po první části bylo na tabuli skóre 2:1 pro naše svěřence. Na začátku druhé části se nám podařilo náskok ještě zvýšit přidáním gólu na 3:1. Ovšem chvíli na to přišla odpověď i od soupeře…. 3:2. Tento výsledek by znamenal jistý postup do 2.koše a v podvědomí všech panovala naprostá euforie, která však byla vetší, než je zdrávo. Soupeři se bohužel podařilo 30 sekund před koncem zápasu vyrovnat na 3:3.

O postup do druhého koše rozhodoval zápas mezi Skutčí a Rtyní, abychom postoupili musela Rtyně vyhrát, nebo Skuteč vyhrát rozdílem menším 5 gólů. Skuteč porazila Rtyni „pouze“ 4:0. Díky tomu se našemu týmu KONEČNĚ podařilo postoupit do vyššího koše!

Na tomto turnaji si svou premiéru v soutěžním utkání odbyl brankař Lukáš Filípek #1, který si na své konto připsal dva odchytané zápasy a oba vítězné!

Na závěr chceme Všem poděkovat, jak hráčům za jejich nasazení, tak i rodičům za podporu a společné nadšení pro tento sport, které nás spojuje.

Trenér Tom.

2018-10-30T21:12:01+00:00