PRVNÍ TURNAJ KATEGORIE STRŽŮ V NOVÉM ROCE 2019

Turnaj se odehrál v Hostinném, přestože se jednalo o domácí turnaj, 4. výkonnostního koše. Protože však ještě byly pololetní prázdniny a někteří stálí členové týmu si užívali rodinné dovolené, dostalo se do sestavy i několik nováčků z Mlžů: Kuba Cink a Míša Pražák.

Trutnov – Přelouč

Vstup do prvního zápasu… u této kategorie by se dal označit za prokletí. Tradičně jsme se v první půli museli přepnou do zápasového režimu. To se nám podařilo asi 2 minuty před koncem první půle, když jsme poprvé skórovali. Druhou půli si už naši svěřenci pohlídali a jasně převyšovali soupeřovu snahu a trutnovští ještě přidali další tři branky. Tento zápas, který nakonec skončil 4:0, byl výjimečný v několika ohledech. PRVNÍ čisté konto v ligovém zápase ve své kariéře udržel Luky Filípek, Maty Ittner přidal první bod sezóny za vstřelenou branku a aby toho nebylo málo, při svém debutu si odbyl první bod i Míša Pražák za asistenci.

(Branka – Asistence: Mládek – Vojta, Ittner – Dub, Vojta – Pražák, R. Korbelářová – Srna)

Trutnov – Všestary

Druhý zápas už byl z trutnovské strany jednoznačně lepší. Herní převaha byla opravdu znatelná a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat branky. V páté minutě se gólově prosadil Maty Ioanidis, když zafungovala chemie s Fílou Srnou. Tento stav však nevydržel dlouho, protože soupeři se podařilo skórovat po rychlém brejku a srovnat na 1:1. Pouhých 15 sekund před koncem první půle se ještě dokázal prosadit Míša Pražák a upravit skóre na 2:1 pro Trutnov. Jasná převaha z prvního poločasu soupeře patrně unavila, a proto na konci zápasu svítilo na výsledkové tabuli 5:1 pro Trutnov. Tento zápas obohatil Míša Pražák o první branku za starší žáky a Kuba Cink o první bod za asistenci. První bod sezóny přidal i Luky Lachman.

(Branka – Asistence: Ioanidis – Srna, Pražák – Vojta, Dub – Cink, Srna – Akštejn, Lachman – Vojta)

Trutnov – Lanškroun

Tento zápas se pro diváky mohl zdát jako one man show Matyho Ioanidise, který se blýskl hattrickem a asistencí a tím pádem se podílel na všech brankách zápasu. Ovšem na vítězství se podílel celý tým, protože trutnovský tým zvládl zápas dohrát v rychlém a líbivém výkonu. Malou kaňku na tomto výkonu zanechává rychlý protiútok soupeře, který bohužel proměnil. Konečný výsledek zápasu byl tedy 4:1

(Branka – Asistence: Ioanidis – S. Korbelářová, Ioanidis – bez asistence, R. Korbelářová – Ioanidis, Ioanidis – R. Korbelářová)

Trutnov – Titáni Pardubice

Zápas to byl vyrovnaný a trutnovský tým si ho zasloužil i vyhrát, ale neproměnili jsme připravené šance. V tomto posledním zápase se bohužel odrazilo značné znepokojení trenérů z rozcvičky hráčů, kteří podle trenéru tuto činnost značně odbyli. Ovšem na obranu hráčů je nutné říci že jakožto trenéři si uvědomujeme přehnané reakce a chtěli bychom se tímto způsobem omluvit rodičům, hráčům i pořadateli a trenérovi P. Vláškovi za naše chování. Na druhou stranu nám hráči ukázali že jsou pravý tým a že dokážou držet při sobě což nám udělalo velikou radost. Ale zpět k zápasu už po minutě a půl se dostal soupeř do vedení, což bylo poprvé kdy první gól nevstřelil trutnovský tým. Vyrovnání jsme se dočkali až v páté minutě, kdy skóroval Jířa Erben, když mu asistoval Kuba Cink a přidal tak druhou asistenci v této kategorii. V osmé minutě se však soupeři podařil znovu skórovat, ovšem na to bleskově (po osmnácti sekundách) dokázal odpovědět Ondra Vojta svou brankou, která tak uzavřela první poločas. Ve druhém a zároveň posledním poločase turnaje se trutnovský tým snažil soupeře, který měl pouze jednoho hráče na střídání, fyzicky překonat, ale nebylo to nic platné, protože trutnovští postupně ztratil své síly a soupeři se podařilo proměnit svou šanci a zápas tedy skončil 2:3 pro pardubický celek

(Branka – Asistence: Erben – Cink, Vojta – Bez asistence)

Za trenérský tým bych chtěl poděkovat rodičům za podporu a samozřejmě každému hráči za líbivý výkon.

Dále patří velké poděkování pořadatelům a zapisovatelům online zápisu.